Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

Ostružinová
Černošice, Central Bohemian Region, 252 28

+420777351833

Praha, Černošice - Profesionální portréty žen a dětí, novorozenecké a těhotenské fotografie, rodinné focení. Lucie Vladyková se zaměřuje na přirozené, nestylizované, lifestyle portréty, které jsou plné emocí. Focení probíhá v Praze a okolí, ateliér se nachází v Černošicích.

Novinky

Newborn focení u Vás doma, focení dětí venku v Praze a okolí.

20. kvetna 2018

Tehotenske foceni v atelieru


12. kvetna 2018

Stromovka


5. kvetna 2018

Dendrologicka zahrada

24. dubna 2018

Newborn 


22. dubna 2018

Newborn


20. dubna 2018

Sestřičky


16. dubna 2018

Studio Zbuzany


15. dubna 2018

Workshop


5. března 2018

Dovolená

Momentálně si užívám sluníčka, ale i přesto pracuji na Vašich fotografiích. Těšte se, právě pracuji na Adélce.


5. února 2018

Jedna vzpomínka na léto a naše kamarády


29. ledna 2018

I v novém roce fotím o sto šest. Třeba tohoto přemýšlivého chlapíka :-)


15. října 2017

Newborn 9 dní

Jak si představuji devítidenní štěstí? Asi nějak takhle :-)


10. října 2017

Velká rodina

Johanku, Libušku a Pepču jsem fotila podruhé. Už na poprvé to bylo úžasné, prohnaly mne po Lidicích, vymyslely takových blbin, že nám z toho vyšly krásné fotky. 

Tentokrát jsme se sešli v Berouně. Byla hrozná zima, poprchalo, ale děti byly opět neuvěřitelné. To se fotí samo :-)


20. září 2017

Sárinka

Sárinku jsem fotila u ní doma, byly jí necelé dva měsíce a krásně jsme se jí trefili do režimu, že máme fotky jak spací, tak fotky, kdy je vzhůru. 


29. srpna 2017

Miss léta

Byla jsem oslovená soutěží Miss léta, abych nafotila finalistky. Fotily jsme v Dendrologické zahradě a taková je Melody v mých očích.

MUA: Zuzka Zelenková 


25. srpna 2017

Stromovka

Marečka jsem fotila večer. Šestá hodina je úžasná na barvy, ale je tu riziko, že děti už budou unavené. Mareček ze začátku vypadal, že s ním už žádná legrace nebude. Ale nakonec jsme ho přesvědčili a v druhé polovině focení se už jenom řehtal. Mrkněte...

 

20. srpna 2017

Když se fotí navečer, tak máme takhle krásné barvy. Photoshop vůbec není třeba. Takhle mně to baví...


20. července 2017

Takovéhle vlasy? Nezapomenutelná princezna. Nemohla mi udělat focení jednodušší. 


3. července 2017

Fotím, fotím, fotím

Strašně dlouho jsem sem nepřidávala nové fotky. Důvod je jednoduchý, poslední měsíc fotím strašně moc, téměř denně a protože se snažím dodávat hotové fotografie co nejdříve, zanedbávám Blog i Facebookovou stránku. Doufám, že teď během prázdnin to stihnu dohnat a ukážu vám, co všechno jsme vytvořili. Moc si vážím tak velkého zájmu o fotografování. Toho, že se ke mně vracíte, že za mnou jezdíte přes půl republiky, že mi svěříte do rukou vaše několikadenní drobečky. Nebudu se tu vypovídávat a jdu retušovat, ať nemusíte čekat na své fotografie ;-)

Krásné léto všem!

Kdo, chce vidět, co je u mne nového, můžete sledovat můj Facebook, slibuji, že to tam teď bude zase živější, chystám spoustu zajímavých projektů.

A ještě vám musím ukázat tuhle super bandu - novorozené miminko, brácha, dva hafani a úžasná máma. To vše v lese. Strašně mně to s vámi bavilo ;-)


23. května 2017

Botanická zahrada

Na focení s Lenkou jsme se sešly v Botanické zahradě. Ten den nám počasí moc nepřálo, bylo velké horko, na nebi ani mráček. Focení nám komplikovala i ochranka, která střežila každý náš krok, abychom náhodou nestouply na kousek trávy. Ale my jsme se nenechaly odradit. Lenka má úžasnou energii, doufám, že je cítit i z našich fotek. Určitě jsme spolu nefotily naposledy.


15. května 2017

Konečně fotíme venkuuu :-)

Jarní počasí si dávalo letos opravdu načas, téměř čtyři týdny jsme posouvali exteriérová focení, protože buď pršelo, nebo byla po ránu taková zima, že jsme nechtěli fotit v kabátech a čepicích.

Ale myslím, že teď už tu máme jaro se vším všudy a tak fotíme venku na plné obrátky. Krásně barevná je teď například Dendrologická zahrada v Průhonicích nebo Botanická zahrada v Kobylisích.

Kdo tedy čekal s focením na hezčí počasí můžete se hlásit ;-)


14. května 2017

Krásný den všem maminkám

Přeji krásný sváteční den všem maminkám.


8. května 2017

Jsem vděčná, když se ke mně vracíte

Nejlepší odměnou pro mne je, když se ke mne vracíte. Třeba jako tento fešák. Tentokrát jsme fotili koupání ve vaně a vznikly krásné momentky.

4. května 2017

Bráchové

Nemohli by být rozdílnější :-)


30. dubna 2017

Česká Miss 2017 - Petra Mácová

Druhé focení s finalistkou České Miss 2017 Petrou Mácovou. Tentokrát na Malé straně, velká zima a opět úžasně přirozená Petra.

Pokud byste chtěli Petru podpořit v cestě za Českou Miss, můžete jí zaslat hlas https://www.ceskamiss.cz/seznam-soutezicich/2017/183/

 

 


18. března 2017

BabYoga

Na podzim jsem měla příležitost fotit na lekcích BabYogy, kurzy od úplných mrňátek až po děti, které už samostatně cvičily. Krásný relax, jak pro děti, tak pro maminky. Hrozně mne bavila atmosféra, to zpomalení času a koncentrace jen na sebe a svoje mimčo. Škoda, že jsem takové kurzy neznala, když ještě moji kluci byli malí.

Koho by zajímalo, mrkněte na: www.babyoga.cz

A tady malá ochutnávka...


21. února 2017

Česká Miss 2017 - Petra Mácová

A tady jsou fotografie, které jsme s Petrou Mácovou nafotily.

Včera proběhlo semifinále, kde 30ti člená porota vybírala 14 finalistek. Mám velikou radost, že Petra postoupila do finále. Moc jí držím palce.

Pokud se i Vám Petra líbí, můžete jí poslat svůj hlas zde:

https://www.ceskamiss.cz/seznam-soutezicich/2017/183/

Pokud chcete sledovat Petry cestu za Českou Miss, můžete likovat její FB profil zde:

https://www.facebook.com/Česká-Miss-2017-Petra-Mácová-705410019637831/


10. února 2017

Česká Miss 2017

Zapojila jsem se do projektu Česká Miss 2017. Fotit krásné holky je moje slabost :-) Aktuálně je v soutěži 50 semifinalistek, které prošly castingy. Z těchto 50ti slečen jsem si vybrala tu, která se mému oku líbila nejvíce. A měla jsem šťastnou ruku. Vybrala jsem nejen krásnou holku, ale navíc milou, skromnou, s kterou bych si s chutí zašla i na kafe :-). Nebudu vás napínat, jmenuje se Petra Mácová.

https://www.facebook.com/Česká-Miss-2017-Petra-Mácová-705410019637831/

Pro Petru se jednalo o první profi focení. Před fotoaparátem byla ale jako úplný profík. Vlastně mi celé focení udělala strašně jednoduché. Byla maximálně přirozená, fotili jsme v krásném studiu s denním světlem a myslím, že se nám povedly moc hezké fotky. Petra je na nich nádherná, už se těším, až je budu moct zveřejnit.

Fotografie teď Petra použije na svoji prezentaci na FB profilu, a zároveň půjdou s ní dál před porotu a do semifinále, které bude už za dva týdny. Držím moc palce, ať Petra postoupí až do finále, kdo máte chvilku, mrkněte na její profil, můžete likovat (netuším, jak se to píše) a třeba jí budeme i fandit ve finále.

Prozatím aspoň pár momentek z Backstage z mobilu.

A abych nezapomněla, za make-up děkujeme: Ivetě Zeithamlové

https://www.facebook.com/Iveta-Zeithamlová-1741173572878347/


23. ledna 2017

Focení tříměsíčního miminka

Po Vánocích jsem fotila tříměsíční princeznu Leilu. Byla nádherná. Fotili jsme u ní doma, Leila si i zdřímla, takže jsme udělali i spinkací fotky. Na chvíli se k nám přidal i Leily bráška. Měl tak krásně stydlivé oči. Tyhle fotky mám moc ráda.

 

 


16. ledna 2017

Hide and seek

A takhle vypadá focení mých dětí - perfektní maskování :-)

 

 


8. ledna 2017

Focení 3 měsíčního miminka

Natálku jsem fotila u ní doma. U starších miminek, 3 měsíce a výš, preferuji focení doma. Děti nejsou stresovány cestou, cizím prostředím a focení proto bývá pohodovější. A i když Natálka neměla zrovna svůj den, udělali jsme krásné fotky. Ani byste určitě neřekli, že velkou část focení poplakávala.


4. ledna 2017

Budoir fotografie z ateliéru

Užila jsem krásné Vánoce, hory plné sluníčka a udělala tečku za hoooodně hektickým prosincem. Nafotili jsme tolik hezkých snímků, že jsem je tady ani nestíhala ukazovat. Zkusím alespoň část dohnat, dneska například ukázka z Budoir focení v ateliéru a krásná Jolana. Fotili jsme spolu podruhé a mám pocit, že je čím dál krásnější :-)

Moc ráda fotím slečny/ženy, které před objektivem ještě nikdy nestály. Pokud mají zájem o společné focení dvě kamarádky, je možné v rámci ceny 3500 Kč nafotit 8 fotografií pro každou v rámci jedné photo-session.


1. ledna 2017

PF 2017

Přeji všem krásné svátky plné pohody a hodně zdraví a lásky v novém roce.
Děkuji všem za inspiraci a důvěru, kterou jsem od Vás letos dostala a těším se, co krásného vytvoříme v roce 2017.
Lucka


21. prosince 2016

Newborn focení v ateliéru

Přijel za mnou do Černošic i třítýdenní Jáchym...


8. prosince 2016

2 měsíční miminko focené doma

Návštěva u dvouměsíčního fešáka :-)


1. prosince 2016

Newborn focení doma

Devítidenní slečna - fotili jsme pozdě odpoledne v den, kdy bylo úplně šedo, pršelo. A takhle krásné barvy nám z toho vznikly.

A když se miminko rozhodne, že po celou dobu focení spát nebude, uděláme fotky u maminky v náručí.


29. listopadu 2016

Newborn z ateliéru

A jedna 12ti denní princezna focená v ateliéru. Nádherná...


25. listopadu 2016

2 měsíční miminko focené doma

Miminka fotím v každém věku. Protože miminka několikrát nepřevlékám, nestřídám rekvizity, nepotřebuji, aby tvrdě spala. Ráda fotím miminka, když jsou vzhůru, u rodičů v náručí. Valentýnce byly 2 měsíce, když jsem ji fotila a focení ji tak unavilo, že jsme nakonec udělali i fotky ve spánku.


14.  listopadu 2016

Focení miminek doma

A mám tu další ukázku z focení u miminka doma. Tentokrát i s "velkým" bráškou. Děkuji moc, že mi umožňujete fotografie zveřejnit. Moc si toho vážím!


10. listopadu 2016

Fotografování novorozenců

Newborn focení je moje srdeční záležitost. Vážím si důvěry, kterou mi rodiče dají. Možnosti být součástí těch prvních dní, kterou budou už navždy pro ně jedinečné. A možnost je zachytit, uchovat tak, aby je mohli mít vždy před očima. Ta vůně miminek, jejich křehkost. Moje newborn fotografie jsou jednoduché - jsou jen o miminku, rodičích. Je jedno jestli miminka spí, nebo jsou vzhůru, jestli jsou oblečená, nebo je zabalíme do wrapu. Nepotřebujeme žádné rekvizity. Nenajdete u mne žádné košíky, kyblíky, čepičky..). Fotografie budou jen a jen o miminku.

Můj ateliér v Černošicích je vybaven na focení miminek. Je tam zázemí pro maminky (přebalovací pult, kojící polštář), konstantní světla vhodná pro miminka, beanbag na focení spících miminek, externí topení, aby v místnosti mohla být ideální teplota i pro nahá miminka.

I přesto, že mám ateliér připravený pro ty nejmenší klienty, ráda jezdím za miminky k nim domů. Fotografie jsou pak "Vaše", z Vašeho domova. Maminka ani miminko nemusí cestovat. I u Vás doma umím pro miminka připravit pelíšek na spaní, abychom udělali fotografie ve spánku. Fotografie pak mohou vypadat třeba takhle...

 

 


9. listopadu 2016

Podzimní focení v exteriéru

U Kristýny jsem se do poslední chvíle nemohla rozhodnout kde fotit. Líbila by se mi ve stylové kavárně, ve starém činžovním domě s vysokými stropy, na zámku... nakonec jsem v Černošicích u Berounky narazila na moc hezky barevné místo a měla jsem jasno. Kristýna jakoby mi četla myšlenky, zvolila outfit, který dokonale ladil. Ráno byla trochu mlha, pak začalo prosvítat sluníčko. Prostě ideální podmínky pro podzimní fotky.


2. listopadu 2016

Ráda fotím u Vás doma

Moc ráda jezdím na focení k Vám domů, ať už se jedná o děti, portréty žen, těhotenské fotografie nebo i newborn focení. Téměr v každém domě/bytě najdu hezké místo/světlo, kde vzniknou fotky, které mají lepší kontext, atmosféru. Vy a Vaše děti se cítíte mnohem lépe, přirozeněji. Jedno takové focení bylo třeba s Míšou...


27. 10. 2016

Focení ultramaratonu ŠUTR 2016

Dvě činnosti, které mám opravdu ráda jsou focení a běhání. Takže, když jsem dostala nabídku spojit obojí dohromady, tak jsem neváhala ani chvilku. A tak jsem se vydala fotit ultramaraton na Šumavu. A aby těch superlativ nebylo málo, tak nám závod vyšel na poslední krásný teplý podzimní den.

Focení sportu není vůbec moje parketa, navíc Jirka, kterého jsem měla fotit, má pro mne vražedné tempo. A trasa vedla krásnou šumavskou přírodou - 63 km!!! Slovy Šedesát tři kilometrů. Neuvěřitelné. Na závodě byla úžasná atmosféra. A všichni zúčastnění mají můj velký respekt. A tady je pár vybraných fotografií. Musím uznat, že dětského fotografa nezapřu, a tak jsem si nemohla nechat ujít i Jirkovo fanynku. Krásné to bylo...


25. 10. 2016

Portréty v ateliéru

Dokud počasí dovolí, fotím téměř výhradně v exteriéru. Baví mne to, děti taky, máme tam krásné světlo, pozadí. Ale zima mne zahnala do ateliéru, tak bylo potřeba vyzkoušet nová světla. Ještě, že mám trpělivé kamarádky, které mi stojí modelem a já můžu zkoušet a zkoušet. A tohle nám z toho vzniklo...

 

A kde tedy fotím?

- novorozeňátka a miminka buď v ateliéru, kde mám beanbag a světla na newborn focení, přebalovací pult, kojící polštář, prostě všechno pro pohodlí maminky i miminek

- miminka a děti - preferuji focení u nich doma oproti ateliéru. V domácím prostředí budou mnohem více bezprostřední a i za cenu horšího světla budou fotografie lepší.

- women portrét - ateliér nebo u Vás doma. Ráda jezdím k Vám domů, fotky jsou pak různorodé, o Vás a často je jednodušší přestat vnímat fotoaparát ve Vašem prostředí.

Finální rozhodnutí, kde se sejdeme je vždy na Vás ;-)


19. října 2016

Krásný kontrast - táta a syn...


13. října 2016

Účastnila jsem se jedné moc milé akce - líčení vizážistkou Ivetou Zeithamlovou. Před a po, hezká proměna :-)

Misa before and after 2.jpg

A protože se mi s Ivetou moc dobře pracuje a její styl mi sedí, setkáváme se i u focení, když je potřeba vizážistky. Pokud byste potřebovali úžasnou vizážistku, vřele doporučuji (https://www.facebook.com/iveta.nepovimova?fref=ts).

A ještě pár fotek z proměny a Ivety v akci :-)


6. října 2016

Těhotenské focení v přírodě

Ráda jezdím za Vámi na Vaše oblíbená místa. Baví mne objevovat nové lokality, každá photo session je pak trochu jiná, má jinou atmosféru, je hodně osobitá. Teď jsem vyrazila do Cholupic, fotili jsme v bukovém lese, na polní cestě, počasí jsme měli ideální. A aby fotky byly ještě různorodější, ráda kombinuji i exteriér s interiérem. Takže jsme na závěr focení udělali ještě pár snímků i u Veru doma. Barvy v dětském pokojíčku byly nádherně jemné. Už se těším, až tam budeme fotit miminko...


4. října 2016

Focení portrétů v Praze v exteriéru

Se Zuzkou jsem se poprvé setkala v srpnu při fotografování jejího měsíčního syna. Během focení mne napadlo, že bych Zuzce ráda udělala i pár portrétů. Sešli jsme se ve Stodůlkách v parku, Mikulášek nám asistoval v kočárku a vznikly takhle krásné fotky. Na závěr jsem si neodpustila vyfotit i Mikuláška. Baví mne sledovat, jak Vám děti rostou...


29. září 2016

Podzimní rodinné focení

Musím říct, že tento podzim se mi opravdu líbí. Počasí na focení přímo ideální. Sluníčko každý den, listy už se barví, kdo plánuje podzimní focení, tak se ozvěte co nejdříve.

Když jsem fotila Ellinku v Průhonicích počasí úplně super nebylo. Do poslední chvíle jsem přemýšlela, jestli pro jistotu focení neposunout. Nakonec jsme to riskli a udělali jsme dobře. Bylo z toho krásné nedělní dopoledne, Ellinka si focení užila. A já ještě víc, ty její nádherný velký oči....


26. září 2016

Fotografování dvouměsíčního miminka

Miminka se krásně fotí v každém věku, nikoliv pouze v prvních dvou týdnech, kdy jsou hodně spavé a je možné je polohovat do spících póz. Tady je ukázka jak mohou vypadat fotografie pořízené u miminka doma. Do třech měsíců věku budeme miminko fotit zejména v náručí rodičů, protože ještě neudrží hlavičku. A i tyto fotografie mají svoje kouzlo...


14. září 2016

Rezervujte si svůj termín na Podzimní focení

Léto je sice v plném proudu, ale listí se už začíná pomalu a jistě barvit a tak hlásím, že kdo má zájem o podzimní focení, tak se hlašte, ať vymyslíme pro Vás ideální termín. Kalendář už se mi totiž velice rychle zaplňuje. Díky, díky...


5. září 2016

Bez retuší mne to baví :-)

A série fotek při západu slunce pokračuje. Fotím co se dá, protože léto už nám asi tento týden zkončí a naskočíme do barevných podzimních fotek. Čímž Vám chci i připomenout, že se můžete hlásit na přelom září - říjen, kdy už by mělo být listí hezky barevné.

Ale zpátky k létu... Fotografie, které Vám chci dneska ukázat vznikly s Ivetou - nádherná maminka dvou dětí. Focení jsme kvůli počasí přesunovaly a vyplatilo se. Sluníčko nám připravilo nádherné barvy, v kombinaci s krásnou modelkou jsem měla tohle focení téměř bez práce. Tohle mne baví, když barvy míchá příroda a nikoliv Photoshop :-)


2. září 2016

Portréty žen v exteriéru

Určitě jste si všimli, že poslední dobou fotím hodně venku, v přírodě před západem slunce. Je to kvůli krásnému světlu, které večer bývá. A jakou zvolit lokalitu? Paradoxně, s lokalitou si příliš lámat hlavu nemusíme, stačí nám poměrně malá plocha, která vytvoří zajímavé pozadí.

Pro Aničku, jsem měla připravený jeden nezastavěný pozemek, na kterém na první pohled byla jen navezená zem a vysoká tráva a bodláky. Trochu jsem se bála, že až za mnou Anička přijede a uvidí, kde ji chci fotit, skočí zpátky do auta a už ji neuvidím :-) Nicméně Anička byla odvážná, našli jsme malé místo s vyššími drobnými květy, vyškrábaly se na hromadu písku, fotily s bodláky a výsledek se myslím hodně povedl.

Moje fotografie jsou o přirozenosti, proto většinou nevyužívám práce vizážistky. A výsledek vypadá třeba takhle...

 

 


22. srpna 2016

Focení miminek v exteriéru

Na focení měsíčního miminka venku jsem se strašně těšila. Newborn fotografie v exteriéru mají úplně jinou atmosféru, vydala jsem se proto prozkoumat okolí Černošic, kde bych našla vhodné místo. Ideálně louku s vyšší trávou, nejlépe i kvetoucí. Našla jsem takové místo u řeky Berounky. Dokonce i počasí bylo ideální, teplota akorát pro takového mrňouska, žádný velký vítr. A jako třešnička na dortu byl nádherný západ slunce...


18. srpna 2016

Focení v exteriéru

Moc ráda fotím venku, ať už portréty žen, dětí, miminek. Nejraději mám čas těsně před západem slunce, stačí mi malý kousek rozkvetlé louky a vzniknou fotografie jako třeba tyto s Jolanou. Poslední dny fotografuji hodně v okolí Černošic. Zmapovala jsem si okolí a našla krásné fotogenické lokality. Občas musíme session přeplánovat, když nám počasí nepřeje, ale vždy se to vyplatí. Teplé světlo před západem slunce vytvoří na fotkách jedinečnou atmosféru.

 

 


5. srpna 2016

Čím víc dětí po hromadě, tím lépe :-)

Samozřejmě neplatí vždy a všude, ale u dětí řekněme 3 roky a více určitě. V tomto věku se totiž děti začínají stydět, nebo si naopak pozornost příliš užívají a pózují. Například moji synové jsou odborníci na spidermany, batmany. Pokud vidí blížící se foťák, vystřihnou spidermana během vteřiny. Pokud je ale více dětí pohromadě, přestanou fotoaparát rychle vnímat a "jen si hrají", což je pro focení to nejlepší.

Nebojte se proto naplánovat focení s kamarády nebo se širší rodinou.

Jednu takovou velkou rodinu jsem fotila nedávno v Dendrologické zahradě v Průhonicích. I když ten den pršelo, byla zima, děti si spolu krásně vyhrály a my jsme udělali moc povedené fotky.


27. července 2016

Portréty z místa, které je blízké Vašemu srdci

Když Jana navrhla místo focení Londýn - Tower Bridge, zajásala jsem. Vždy, když se focení odehrává v místě, ke kterému máte blízký vztah, je to z fotek cítit. A fotografie mají o to vyšší cenu pro Vás, protože za Vaším portrétem budou schované i konkrétní vzpomínky. A nemusí to být zrovna úžasný Londýn.

Nedávno jsem fotila děti na hřišti, které bylo z pohledu focení absolutně nezajímavé. Žádné hezké pozadí, stromy... A přesto vznikly nádherné portréty dětí, protože to bylo hřiště, na které tyto děti chodí dnes a denně - "jejich hřiště", kde mají kopu kamarádů. Díky tomu, že děti byly ve "svém" prostředí, byly bezprostřední a vznikly úžasné fotky. Maminka mi zpětně říkala, že tyto fotografie jsou pro ni strašně cenné, připomínají ji všechny ty dny, které na jejich hřišti prožili.

 

 


20. června 2016

Fotografování u Vás doma

Ráda fotografuji u Vás doma. I když je světlo a prostor ne vždy ideální, domácí prostředí přináší krásné přirozené okamžiky, kterých bychom se v ateliéru nedočkali. Lifestyle fotografie z Vašeho domova, mohou vypadat třeba takhle...