Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

Ostružinová
Černošice, Central Bohemian Region, 252 28

+420777351833

Praha, Černošice - Profesionální portréty žen a dětí, novorozenecké a těhotenské fotografie, rodinné focení. Lucie Vladyková se zaměřuje na přirozené, nestylizované, lifestyle portréty, které jsou plné emocí. Focení probíhá v Praze a okolí, ateliér se nachází v Černošicích.

Informace

Praha, Černošice - Jak probíhá focení dětí, novorozenecké fotogragrafie, rodinné focení, portréty, budoir focení. Co si vzít s sebou na focení, jak se obléci a nalíčit na focení. Použít vizážistku na focení? Lokality na focení dětí v Praze.

Jak focení probíhá


Focení dětí, rodinné fotografie

Mám ráda autentické, nestylizované fotografie. Nejkrásnější fotky většinou vzniknou během činností, které máte rádi, které vám budou připomínat místo, kde vyrůstaly Vaše děti, nebo vaše společné aktivity.

Pro děti je nejlepší  focení v exteriéru, kde fotoaparát přestanou brzy vnímat, najdeme tam spoustu aktivit, které je zaujmou a když počasí dovolí, tak máme i krásné světlo a pozadí. Druhou alternativou je focení u vás doma. Prostředí je pro dítě známé, přirozené, cítí se zde bezpečně a proto zpravidla moji přítomnost rychle začne přehlížet.

Ke každému dítěti přistupuji individuálně. Některé dítě je bezprostřední a fotíme od první minuty. Když vidím, že má dítě strach, stydí se, tak s focením chvíli počkám. Vím, že trpělivost se vždy vyplatí.

A když nemá vaše dítě svůj den, nic se neděje. Není nic jednoduššího, než focení přeplánovat na jiný den, kdy už se nám krásné snímky určitě podaří.

Focení trvá cca 2 hodiny, nicméně délka záleží na náladě a únavě dítěte. Můžeme mít hotovo za jednu hodinu anebo může focení trvat hodiny tři. Délka focení nemá vliv na cenu focení.

Nebudu po dítěti chtít žádné pózy, žádné úsměvy, mávání atd.. Počkám si na momenty, které zachytí jeho přirozenost.

Při focení dětí nepracuji s rekvizitami. Používáme jen, co nás nebo dítě v daný moment napadne. Díky čemuž budou fotografie autentické a zachytí dítě tak, jak ho znáte nejlépe vy.

Oblečení zvolte takové, ve kterém se dítě bude dobře cítit. Může mít jakékoliv barvy, jen prosím pamatujte, pokud budeme fotit celou rodinu, aby barvy a styl oblečení k sobě co nejvíce ladily (je lepší se vyvarovat sportovnímu/outdoor stylu, nebo příliš výrazným nápisům).

Na focení můžete přinést i oblíbenou hračku, dobrotu, nebo více kousků oblečení. Nicméně primární pro mne je zachytit přirozený výraz dítěte a nikoliv co nejvíce stylů fotek. Proto se snažím, abychom děti převlékali co nejméně. Ne každé dítě se rádo převléká ;-)

Snažte se čas focení naplánovat tak, aby vyhovoval spánkovému režimu dítěte tzn., aby dítě mělo co nejvíce energie a co nejlepší náladu. Neplánujte focení na období po očkování, brzy po nemoci, kdy děti mohou být bez energie, mrzuté. Pokud Vaše dítě není ve formě, rostou mu zuby atd., zavolejte a vymyslíme nějaké řešení.


Focení newborn

Focení miminek pro mne není o pózách spícího miminka, rekvizitách atd. Miminko může být vzhůru, nebo spát, nepotřebujeme žádné funny oblečky ani košíky. Fotografie bez rekvizit zvýrazní miminko samotné, jeho jemnost, jeho výrazy, jeho kontakt s Vámi. Zachytím Vaše miminko u Vás doma v denním světle tak, aby nemuselo nikam cestovat a fotografování pro něj nebylo nijak náročné.

Pro newborn focení doporučuji pro maminku a tatínka jednobarevné, jednoduché oblečení, které bude dobře korespondovat s jemností miminka. Krásně vypadá bílá barva. Vyvarujte se prosím výrazných vzorů, proužků, nápisů atd.

Focení bude trvat 2 – 3 hodiny v závislosti na náladě miminka. Přednost je samozřejmě jeho pohodlí tzn. spánek, jídlo. I během spánku a jídla můžeme pořídit krásné fotografie. Důležitá je maximální trpělivost, protože se sejdeme v době, kdy bude jak pro miminko, tak pro rodiče vše nové a těžko předvídatelné.

Pro newborn focení mne prosím kontaktujte cca 2 měsíce před termínem porodu. Po porodu domluvíme konkrétní termín focení.


Focení těhotných

Těhotenské focení může probíhat v exteriéru, ideální je park, les, louka s vysokou trávou, nebo v interiéru, můžeme být u Vás doma nebo u v ateliéru.

Focení může probíhat v kterémkoliv týdnu těhotenství, záleží na Vaší představě, rychlosti, jakou Vám roste bříško a také Vaší energii a zdravotnímu stavu. Nejčastěji těhotenské fotografie fotím mezi 30. – 35. týdnem.

Na focení můžete dorazit sama, nebo vzít i partnera, sourozence, to záleží čistě na Vás.

Při focení nepoužívám žádné rekvizity (malé botičky, fotografie z ultrazvuku atd.), zaměřuji se na zachycení Vaší přirozené krásy.

Na focení prosím doražte ve volném oblečení (i spodním prádle, ať se vyvarujeme otiskům na bříšku). Vezměte si klidně více variant oblečení. Vybereme, co bude na fotografiích vypadat nejlépe.


Portréty/Woman

Moc ráda fotím ženy, které před fotoaparátem nikdy nestály. Ukážu na fotografiích jejich přirozenou krásu, zachytím jejich jedinečnost.

Z focení vůbec nemusíte být nervózní, nebudu po Vás chtít žádné pózy a přesto, nebo právě možná proto budou fotografie o Vás. Moje jediná rada je, užijte si focení. Zachytím Vás tak, aby fotografie ukázaly Vaši krásu i osobnost.

Co na sebe? Cokoliv. Jen prosím mějte na paměti styl a lokalitu, kde budeme fotit, aby vše spolu hezky ladilo. Vezměte si s sebou klidně více oblečení, doplňků a na místě vybereme to, co Vám bude v danou chvíli nejvíce sedět.

Pokud máte zájem o fotografie v Budoir stylu, vyvarujte se prosím těsného prádla, abychom zamezily vzniku otisků na těle.

 

Pokud budete mít jakékoliv další otázky, prosím kdykoliv se na mne obraťte, buď na lucievladykova@gmail.com nebo tel. +420 777 351 833.

Děkuji